شرکت کربن پارس سپاهان : تولید کننده انواع کربن فعال مورد استفاده در صنایع غذایی ، داروئی ، صنعتی
ایران، تهرانخیابان شریعتی
تلفن تماس021-79315

کربن میله ای

کربن میله ای

از دیگر انواع کربن اکتیو می توان به کربن میله ای (EAC)  اشاره کرد. این کربن دارای نام های دیگری همچون پلت و اکسترود شده می باشد. همان طور که از نام کربن میله ای مشخص است شکل ظاهری این کربن به صورت استوانه ای و میله ای می باشد. این کربن بر اثر متصل شدن کربن پودری ساخته شده است. کربن فعال اکسترود شده عمدتاً برای کاربردهای فاز گازی به دلیل افت فشار کم، استحکام مکانیکی بالا و محتوای گرد و غبار کم استفاده می شود. سایز کربن های استوانه ای برابر با 0.8 تا 5 میلی متر می باشد.

کربن فعال اکسترود شده (EAC) کربن فعال پودر شده را با یک سری مواد دیگر ترکیب می کنند، با هم ذوب می شوند و به شکل یک بلوک استوانه ای اکسترود شده در می آیند. EAC ها به طور مشابه برای GAC ها اعمال می شوند، اما به دلیل سینتیک افت فشار بهتر، EAC ها بیشتر در کاربردهای فاز گاز استفاده می شوند. کربن میله ای ها معمولاً با مواد خام متفاوتی ساخته می شوند، اغلب آنهایی که نرم تر هستند و برای جلوگیری از خراب شدن در حین جابجایی، به یک چسب اضافه برای استحکام مکانیکی نیاز دارند.

کربن میله ای

چرا مولکول ها روی کربن فعال جذب می شوند؟

جذب فاز گاز – این پدیده ای از تراکم است که در آن نیروهای جذب، مولکول های سیال را در منافذ کربن فعال متمرکز می کنند. قدرت جذب تابعی از نسبت بین فشار جزئی و فشار بخار یک ترکیب معین است

جذب فاز مایع – مولکول ها در منافذ در حالت نیمه مایع جذب می شوند. قدرت جذب تابعی از نسبت بین غلظت و حلالیت یک ترکیب معین است.

کربن میله ای

کاربرد های کربن اکتیو میله ای

کربن های استوانه ای دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشند که در ادامه به چند نمونه از آن ها می پردازیم:

 • قابلیت تصفیه هوا.
 • قابلیت خالص سازی شیمیایی.
 • .قابلیت استفاده در صنایع غذایی .
 • قابلیت استفاده برای آب آشامیدنی.
 • قابلیت استفاده در صنایع دارویی.
 • کاتالیست ها.
 • قابلیت خالص سازی آب.
 • قابلیت جاذب آلودگی در جریان های هوا.
 • قابلیت فیلتر سازی.
 • دارای گرید صنعتی.
 • قابلیت تصفیه دی اکسید کربن.
 • قابلیت خالص سازی نیتروژن در فرایند تولید پلاستیک.
 • قابلیت پشتیبانی و محافظت کاتالیزور ها.
 • قابلیت بازیابی بخار بنزین.
 • قابلیت از بین بردن بوی نامطلوب هوا و گاز ها.
 • قابلیت تصفیه گاز ها در گازسوز ها.
 • قابلیت بازیافت حلال های مفید به عنوان گاز های زائد.

تفاوت کربن میله ای با کربن پودری

اگر بخواهیم تفاوت این دو کربن را شرح دهیم می توان به اندازه و شکل ضاهری این دو کربن نیز اشاره نمود. کربن فعال میله ای دارای قطر 0.8 تا 5 میلی متری می باشد اما کربن پودری دارای اندازه ذرات 5 تا 150 آنگستروم می باشد. همان طور که از نام این دو کربن مشخص است شکل ظاهر کربن  EAC به صورت میله ای و استوانه ای می باشد اما کربن PAC به صورت پودری است. از کربن PAC می توان در فاز مایع استفاده نمود و در این فاز دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد. اما از کربن EAC به علت فعالیت بالا و مساحت سطحی بالا می توان در فاز بخار از آن استفاده نمود و در این فاز دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد.

کربن میله ای

آیا کربن فعال میله ای EAC برای ما مناسب می باشد؟

اگر قصد خرید کربن فعال را دارید ونمی دانید کدام مدل از آن ها برای شما مناسب تر می باشد بهتر است بر اساس نیازی که دارید و مکانی که می خواهید از این کربن فعال استفاده کنید انتخاب خود را انجام دهید. همان طور که قبلا هم اشاره کرده بودیم از کربن میله ای در واکنش های فاز گازی استفاده می کنند. کربن فعال میله ای قابلیت استفاده در خودرو ها را نیز دارد. دلیل این استفاده هم می توان ظرفیت کاری بالا، محدودیت جریان کم، چگالی پایین و دوام بالا باشد. شما می توانید از کربن میله ای برای تصفیه هوا ، گاز ها و بخار ها استفاده کنید. طرز مصرف این کربن فعال به این صورت می باشد که کربن ها را در یک محفظه توری ریخته و بخار و گاز ها از آن عبور می دهند. قابل به ذکر می باشد کربن پودری برای این عملیات مناسب نمی باشد. زیرا به دلیل ظاهر پودری که دارد نمی توان آن ها درون یک محفظه توری قرار داد و هوا و گاز را از آن عبور داد.

خرید کربن اکتیو میله ای

اگر قصد خرید کربن میله ای را دارید و دنبال مشاوره رایگان هستید می توانید با کارشناسان سایت کربن پارس تماس حاصل فرمایید. کارشناسان متخصص ما آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز در زمینه خرید اکتیوهستند. شما می توانید با تماس در ساعات کاری هم از قیمت های به روز محصولات اطلاع کسب کنید و هم یک انتخاب عالی داشته باشید. قابل به ذکر می باشد محصولات شرکت کربن پارس دارای قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا می باشند. این شرکت تمام تلاش خود را کرده است تا محصولاتی که ارائه می دهند از کیفیت و کارایی بسیار بالا برخوردار باشند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را جلب کنند.

 

کربن میله ای

اگر قصد خرید کربن اکتیو میله ای را دارید می توانید با کارشناسان سایت کربن پارس تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما همه روزه در ساعات کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشند.